مقالات بهائیت

مقالات بهائیت (2391)

دوشنبه, 29 بهمن 1397 07:46

بهائیان و تحصیل در دانشگاه‌ها

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران :  یکی از بهانه‌هایی که تشکیلات بهائیت امروزه به اسم نقض حقوق بشر آن را مطرح کرده و توانسته حتی مسئولانی ناآگاه را با خود همراه سازد، مسئله‌ی حق تحصیل بهائیان در دانشگاه‌های کشور می‌باشد.

یکشنبه, 28 بهمن 1397 06:59

آیا علی محمد باب به علم ثریا رسید؟!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران : مبلّغان بهائی علی‌محمد باب را مصداق وعده‌ی پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) در دست‌یابی مردانی از اهل فارس به علوم معرفی می‌کنند. این در حالیست که نه تنها او با داشتن اشتباهات فاحش علمی، تاریخی، دینی و طرح مسائل پیش‌پا افتاده به علم ثریا نرسید، بلکه حتی از به کارگیری علوم موجود برای راحتی بشر نیز جلوگیری به عمل می‌آورد!

کوتاه خواندنی :

بهائیت در ایران: در این موضوع تعداد زیادی مطلب در پایگاه درج نمودیم . اما اینکه تکرار شود قاعدتا این سوال را در ذهن بطور همیشگی ایجادخواهدکرد که" چرا  بر خلاف شعار تساوی زن و مردی که در بهائیت سر داده می‌شود، بهائیان از حضور در بالاترین ارکان رهبری این فرقه، از جمله مقام ولایت امری یا همان شورای بیت العدل  محروم هستند."  پیشگوئی رهبران بهائیت در مورد ادامه رهبری در خواندان حسینعلی نوری با  با عقیم بودن شوقی افندی به تاریخ پیوست ولی این سوال همیشه باید در ذهن بماند که تساوی زن ومرد با عدم حضور زنان در شورای رهبری بهائیت یا همان بیت العدل  چگونه قابل توجیه است .

کوتاه وخواندنی :

 بهائیت در ایران : میرزا حسینعلی مازندرانی که در آثارش خود را خدای خدایان و خالق جهانیان می نامد و به پیروانش حکم می کند که کور شوند و کر باشند تا فقط او را ببینند و صدای او را بشنوند! و به بندگان جاهل خویش دستور می دهد تا او را بپرستند و قبر او را قبله گاه خویش سازند، وقتی که از حاکم و سلطان زمانش احساس خطر می کند، خود را مورچه ای ناچیز می نامد تا بدین وسیله از دست آنان خلاص شده و حاکمان و پادشاهان اعمال و کردارش را ببخشند و از تقصیراتش چشم بپوشند.

عزيه خانم از ترورهاي بهاء الله مي نويسد

پنج شنبه, 25 بهمن 1397 07:32

بهائیت؛ منع دفاع، تحبیب (دوست داشتن ) جهان‌گیری!

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران: پیشوایان فرقه‌ی بهائیت، دفاع از وطن در برابر تهاجم متجاوزین و ستمگران را امری مذموم برشمرده‌اند. اما به راستی اگر جنگ تا این حد بد است که پیشوایان بهائیت دفاع از خود را ناپسند دانستند، پس چرا مانند ديگر جنگ‌طلبان در جایی دیگر، جنگ، كشتار و حتی كشورگشایی را در مواقعی واجب و مقدم بر صلح معرفی نمودند؟!

پنج شنبه, 25 بهمن 1397 07:30

آیا نویسنده کتاب ایقان میتواند ادعای خدائی کند

نوشته شده توسط

بهائیت در ایران: ادعای حسینعلی نوری بعد از درگیری با برادرش که آنزمان در عراق سکونت داشتنند ابتدا من یظهرالهی بود . همان وعده ای که علی محمد باب در کلام خود آورده بود که بعد از 2000 سال از اعلام رکنیت علی محمد باب در سال 1261 اتفاق خواهد افتاد .. حال بماند که فاصله اعدام علی محمد باب یعنی 1266 و اعلام من یظهرالهی حسینعلی نوری  تا  ادعای ایشان بعد زمانی حدود18 سال را نشان میدهد . حالاوعده داده شده توسط علی محمد باب با اینادعا سازگاری دارد خود جای بحث دارد . اما بحر حال حسینعلی این ادعا را کرد

سه شنبه, 23 بهمن 1397 06:48

نقش بهائيت در پيدايش و استمرار رژيم پهلوي

نوشته شده توسط

وساطت روس و انگليس براي آزادي بهاء

صفحه1 از299

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی