افشای لایه های پنهان بهائیت! هراس مدیریت تشکیلات بیت العدل

یکشنبه, 13 اسفند 1396 10:30 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : نهاد رهبری بهائیت موسوم به بیت العدل، در تاریخ 18 فوریه 2018 برابر با 29 بهمن 1396، طی بیانیه‌ای، تلویحاً احساس خطر خود را از سایت‌هایی که به انتشار واقعیت‌های پنهان بهائیت می‌پردازند اعلام کرد و پیروان خود را از مراجعه به این سایت‌ها بر حذر داشت. اما این بیانیه با اصل تحری حقیقت در تناقض آشکار میباشد !

 

بیانیه‌ی بیت‌العدل که در ظاهر، پاسخ به سؤال شهروند بهائی کانادایی است، در توصیه‌ای که بیشتر توجهش به پیروان ایرانی‌ بهائیت معطوف بوده؛ آمده است: «با افزایش سرسام‌آور تعداد سایت‌ها و صفحات رسانه‌های اجتماعی، قضاوت درباره‌ی صحّت و اعتبار مندرجاتِ هر یک راجع به دیانت بهائی مسئله‌ای پیچیده و چالشی جدّی برای احبّا و جویندگان حقیقت است که چگونه سایت‌های اصیل و یا دوستانه را از رسانه‌های متعصّبین و مغرضین تمیز دهند».[1] در پایان نهاد رهبری بهائیت ملاک‌هایی را برای تشخیص سایت‌هایی که توسط بهائیت اداره می‌شود را به پیروان خود معرفی نموده و آنان را از مراجعه به سایت‌هایی که توسط غیربهائیان اداره می‌شود، بر حذر می‌دارد.
اما به راستی چگونه تشکیلاتی که افتخار خود را در ابداع آموزه‌ی تحری حقیقت می‌داند [2]، پیروان خود را از مطالعه‌ی کلام غیر بهائی و انتخابی آزاد بازمی‌دارد؟! و به عبارتی دیگر، چرا تشکیلات بهائیت از مطالعه‌ی آثار ردّیه توسط پیروانش هراس دارد؟! آیا جستجوی آزادانه‌ی حقیقت، به معنای مطالعه‌ی انحصاری آثار فرقه‌ی بهائیت است؟! پی‌نوشت:
[1]. دارالإنشاء بیت العدل، پیام مورخ: 18 فوریه، 2018.
[2]. ر.ک: اشراق خاوری، پیام ملکوت، بی‌جا: موسسه‌ی ملی مطبوعات امری، بی‌تا، ص 17.

خواندن 250 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی