بیت العدل و آنچه در جهان پیرامون آن در حال وقوع است

شنبه, 25 فروردين 1397 10:46 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

ساختمانهای اداری و کتابخانه بیت العدل

 

ساختمانهای اداری و کتابخانه بیت العدل

محل دفن (ادعائی بهائیت) باقیمانده از جسد باب

محل دفن بهاء الله 

بهائیت در ایران : در جوامعی که تعدادی  بهائی هر چند اندک در آن زندگی میکنند . مدیریت این جامعه هر چند محدود ،  با شکلی که در آموزه های بهائی آمده  و توسط تشکیلات مرکزی آن با عنوان بیت العدل اعلام شده با ترکیبی به اصطلاح از نمایندگان مناطق مختلف آن کشور است که این نماینده گان هر پنج سال هیئت 9 نفره بیت العدل را انتخاب مینمایند با توجه به نزدیکی به این انتخابات ( اردیبهشت سالجاری ) نظری کوتاه داریم به تشکیلات بیت العدل که البته بر خلاف ظاهر زیبای آن اطلاعات شفافی از نحوه عمل و مناسبات درونی آن تا بحال منتشر نشده است .

همه می دانند امروز رهبری اکثریت بهائیان با تشکیلاتی به نام “بیت العدل ” است که نه نفر عضو دارد که از مقر آن  هم اکنون در سرزمینهای اشغالی فلسطین و در بندر حیفا در گستره ء کوهی با نام کرمل قرار دارد .  اگرچه گروهی اقلیت  از بهائیان هم هستندکه خود را بهائیان ارتدکس می نامند واین تشکیلات را قبول ندارند و آن را غیر قانونی می دانند. البته اینان در اقلیت هستند و البته بهائیان طرفداران بیت العدل در اکثریت قرار دارند .

سوال و پرسش اصلی که ذهن همه کنجکاوان عالم را به خود مشغول ساخته این است که این تشکیلات چگونه کار می کند و اصولا چه می کند؟

می دانید مثلا در مورد کلیساها و نظام مدیریتی آن و واتیکان و پاپ و …هزاران تحقیق و گزارش ساخته شده ولی تا به حال یک گزارش از بیت العدل و تشکیلات و نحوه اداره و مسائل مالی و مدیریتی و سوابق افراد عضو بیت العدل و تشکیلات زیر مجموعه آن منتشر نشده است.

حتی بهائیان نیز اجازه ندارند در مورد بیت العدل کنکاش نمایند و سوال بپرسند و تحقیق کنند.کسی هم اجازه تهیه رپورتاژ از بیت العدل را ندارد و دیدید که حتی دو اسرائیلی گزارشگر که برای رادیو تلویزیون استرالیا گزارش می ساختند وقتی که خواستند گزارشی از بیت العدل تهیه کنند با درهای بسته مواجه شدند و حتی دوربین مخفی آنان نیز نتوانست چیز قابل توجهی از این مقر فرماندهی بهائیان جهان مخابره کند.

(رجوع کنید به فیلم مستند"بهائیان در حیات خلوت من")

تنها نمود این بیت العدل گاهی بیانیه ای است که صادر می کند و بهائیان موظف به شنیدن و امتثال آن هستند و لاغیر.سوال و جواب و لم و بم هم جایز نیست

آنچه در لایه بیرونی این تشکیلات هر از چند گاهی بصورت محدود خبرساز میشود

*صدور بیانیه ها در حوزه مدیریت و مناسبتها جامعه بهائی

*ساخت و راه اندازی مشرق الذکار ها ( عبادتگاه بهائیان ) در نقاط مختلف دنیا میباشد

*ارائه گزارش در حوزه فعالیتهای انساندوستانه در کشورهای فقیر خصوصا منطقه افریقا  

*برگزاری جلسات و گردهمائیها در نقاط مختلف دنیا با موضوع بهائیت و تضییع حقوق بهائیان در ایران

* مدیریت بر چند سایت در فضای مجازی که با عناوین مختلف اخبار و گزارشات مربوط به این جامعه را منتشر مینماید .

و....

آنچه مسلم است در تمامی فعالیتهای اعلام شده لایه پنهان این تشکیلات که در حیفا و در یک مجموعه عظیم قرار دارد تا کنون در هاله ای از ابهام قرار گرفته است . مرکز تشکیلات بهائیت در معرض بازدید عمومی بعنوان یک مرکز گردشگری برای غیر بهائیان و یک مکان زیارتی برای بهائیان قرار  دارد آما تا کنون دیده و شنیده نشده که گزارشی از لایه پنهان و نحوه فعالیت این مرکز منتشر شود .

این مکان در منطقه خاور میانه و در حوزه سرزمینهای اشغالی فلسطین قرار دارد .  اما هیچ گاه این تشکیلات نتوانسته و یا صاحبخانه به آن اجازه نداده که در حوزه مظلومیت مردم بی پناه فلسطین اعلام موضعی داشته باشد .

بهائیان با اینوع برخورد اصل صلح عمومی خود را از یاد برده اند .

آیا شما تا کنون شنیده و دیده اید که این تشکیلات که دارای کرسی مستقل در مجمع عمومی سازمان ملل است در حوزه جنایتهای رژیم صهیونیستی در فلسطین ، جنایت دولت و ارتش میانمار علیه مسلمانان ، حاکمان شیخ نشین جنایتکار بحرین علیه اکثریت مسلمان شیعه مذهب ، جنایت حاکمان کودک کش عربستان سعودی علیه ملت یمن و یا پروژه ضد اسلامی امریکای جانی با پرورش جریانهای تکفیری در سوریه و عراق و قتل و کشتار مردم بی دفاع این دو کشور و... بیانیه محکومیت که اساسا غیر ممکن است ،یک بیانیه همدردی صادر نماید . ؟ کجاست اصل صلح عمومی . چگونه میشود ادعای مظلومیت کرد و از جامعه بین الملل خواست که به یک نظام مبتنی بر رای مردم فشار بیاورند که به بهائیان امتیاز بدهند . اما مظلومیت دیگر جوامع را نادیده گرفت . کجای این معادله وجه منطقی و عقلانی و البته انسانی دارد .

بیت العدل ادعا دارد که پاسخگوی سوالات و تعاملات جامعه بهائی است . آیا این بهائیان در این جوامع زندگی نمیکنند ؟ چگونه میتوان تصور کرد که در کنار تشکیلات مرکزی بهائیت کودکان فلسطینی به خاک و خون کشیده میشوند و تشکیلات بهائیت فقط میتواند نظاره گر باشد ؟

اگر منظور از بیت العدل جمع تعدادی از عقلا در یک محفل برای مدیریت جامعه بهائیست ! پس این عقلا  معلوم است در حوزه امور انسانی اساسا هیچگونه تعهدی نداشته و ندارند . اگر قرار است تشکیلات بهائیت در فعالیتهای انساندوستانه فلان کشور افریقائی مشارکت و هزینه کند که البته معلوم است که این مشارکت هم بدون هدف نبوده و در لایه پنهان و آشکار آن گسترش حوزه نفوذ انسانی فرقه مد نظر است . پس کودکان فلسطین ، یمن ، سوریه و عراق و... کجای مواضع به اصطلاح انساندوستانه بهائیت قرار دارند ؟

تشکیلاتی که اجازه شفافیت به تشکیلات خود نمیدهد و در پشت دیواری از پنهانکاری قرار گرفته چگونه میتواند ادعائی برای مدیریت نوین داشته باشد ؟

 

خواندن 328 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی