الگوهاي زنان بهايي

چهارشنبه, 23 خرداد 1397 10:16 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : صدیقه دولت آبادی از زنان شضاخص بهائی بود که نسبت به آئین خود تعصبی خاص داشت . او پس از مرگش در وصیت نامه خودمتذکر میگردد . «زنانی که با حجاب بر مزارم بیایند نخواهم بخشید »1


وقتی تمام قلبت را بغض و کینه نسبت به آخرین دین بشر، پرکند، وقتی تسلیم هرچه باشی جز اسلام، وقتی به هر وسیله ای برای نابودیش تلاش کنی و
  به اندازه ای غرق شوی که حتی راضی شوی در این راه، پا روی فطرتت بگذاری، دیگر  سخت نیست که چنین جملاتی را در وصیت نامه ات بنویسی و به عنوان کلید راهگشای زندگی برای باز ماندگانت به یادگار بگذاری.
صدیقه دولت آبادی یکی از زنان برجسته ی بهایی(خواهر یحیی دولت آبادی مشروطه خواه بابی ازلی) آنقدر در اندیشه ی ضد اسلامی اش مصمم بود که وصيت نامه اش، اينچنين به بيانيه اي عليه اسلام و حجاب و ...تبديل شد.
 
قره العین زن دیگر نقش افرین در تاریخ این فرقه، محور مانور بهاییان در  دادن شعار هایی مثل آزادی زنان و... متدی که برای رشد کمی و کیفی جامعه ی بهایی ارائه میکند،شنیدنی است :«ای اصحاب! این روزگار از ایام فترت شمرده می شود، امروز تکالیف شرعیه به یکباره ساقط است واین صوم(روزه) وصلوه(نماز) و ثنا و صلوات کاری بیهوده است...پس زحمت بیهوده بر خویش روا مدارید و زنان خود را در مضاجعت طریق مشارکت بسپارید".2

دولت آبادی ها، قره العین ها نمونه و الگوی زن موفق در بهاییت اند که همایش ها و کتاب ها و مقاله ها در تقدیر از آنها نوشته شده است.

این الگو ها وقتی با برخی اصول اعتقادی به اصطلاح مترقی  بهاییت  مانند جواز ازدواج با محارم به جز زن پدر، همراه می شود، نمونه ای از جامعه ی آرمانی بهاییت را ترسیم میکند.

اين اصول الان نیز در دستور کار سران تشکیلاتشان قرار دارد و در قالب هایی نوین، با طرح هایی مانند برگزاری کلاس های رقص و موسیقی و آواز، برگزاری ضیافات و مهمانی ها به صورت مختلط جهت ترویج روابط آزاد ارائه می شود.جالب اینجاست که ازدواج بهایی با مسلمان، برای آنها جایز نیست اما در چنین ضیافاتی آشنایی دختران بهایی با پسران مسلمان از اهم مسائل است.4 و گامی در جهت مثلا  وحدت عالم انسانی،( ما هم که باور کردیم.)

اصلا استفاده از زنان جزء مدل رفتاری ثابت این فرقه و عامل موفقیتشان به شمار می رود و در ابعاد مختلف، در موارد متعدد ، از این روش استفاده میکنند و گاه در این راه حتی به کودکان نیز رحم نمیکنند و به عنوان طعمه برای جذب افراد ساده دل وگاه گرفتن اطلاعات مورد استفاده واقه می شوند،چنانکه طبق اسناد عملکرد بهاییان در دوران پهلوی،به راحتی  اقدام به قاچاق دختر بچه ها به مراکز شیخ نشین کویت و دبی  میکردند.3
تلظی های ذهنم:
 
وقتی میشه زنایی که خلاف فطرت عمل کردن و حرف زدن و الگو کرد و به خورد ملت داد، اون وقت اسطوره ایی که از جنس فطرتند، الگوهایی که وقتی اسمشون میاد، بوی سفره ی افطاری ماه رمضون بچه گی مون و میدن، طعم شیرین اشتی تو شبهای قدر و زیر زبونمون میارند و... با اونا چه ها میشه کرد،نمی دونم چرا همه اش به این می رسم که انقدر پر هستيم و  دارا، که میتونیم عالم و بگیریم فقط چیزی که نداریم همته.... 

پي نوشت :

1. جعفریان،رسول؛داستان بی حجابی در ایران پیش از انقلاب،ص162

2. افراسیابی،بهرام؛تاریخ جامع بهاییت؛ص114

3. انتظامی، امید؛ بهاییت در آینه اسناد؛سند ش 74-75

4. رئوفي، مهناز؛ سايه شوم(خاطرات يك نجات يافته از بهاييت)

 

خواندن 222 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی