لایه پنهان ازدواجی که روند حرکت فرقه ضاله بهائیت را تحت نظارت استعمارگران در آورد

چهارشنبه, 23 خرداد 1397 10:53 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران : شوقي افندی نوه دختری عباس افندي مشغول به تحصیل بود که پدر بزرگش (عباس افندی) مرد. بعد از مرگ عباس افندی (عبد البهاء) درس را نیمه تمام باقی گذاشت و در سال 1923م. به حيفا مرکز بهائيت عزیمت و در آنجا مستقر شد. وی در سال 1936 م با زني انگليسي، آمريکايي به نام ماري ماکسول.ازدواج کرد.

موقوفات بسیاری  نصیب شوقی شده بود وی در شرایطی بود که در آنزمان ميلياردها تومان دارایی داشت. شوقی مقطوع النسل بود آنچه برای پدرانش به عنوان سرکردگان فرقه بهائیت قابل پیش‌بینی نبود زیرا قرار بود 23 تن از فرزندانش بعد از وی به ریاست بهائیت برسند که محقق نشد. از طرفی دیگر وی که هم جنس باز بود، هیچ تمایلی به زن‌ها نداشت، شاید این سؤال مطرح شود که برای چه ازدواج نمود؟ در پاسخ می‌توان گفت زندگی وی با ماری ماکسول بخاطر اهدافی بود  بود که از قبل توسط سرویس اینگلیس و بعدها امریکا طراحی شده بود و در نهایت توسط ماکسول به اجرا در آمد.

در بررسی‌ های انجام شده در خواهیم یافت آن هدف عبارت است :

الف ) گرفتن قدرت از خانواده شوقی و تحویل دادن این قدرت  به ساختاری در کنترل سرویس‌های اطلاعاتی انگلستان و ایالات متحده که بعدها بیت العدل نامیده  شد.

ماری ماکسول با انجام این نقشه به دنبال پیاده نمودن دو هدف بود:

1-     کنترل مستقیم بر بهائیت از راس به وسیله غرب.

2-     گرفتن قدرت از خانواده سرکردگان بهائیت.

3-     پایبند کردن بهائیت در سیستمی هرمی به تشکیلات فرقه و نه اعتقادات بدین وسیله ، نیاز به افراد خاص برای بیان احکام از میان می‌رفت و طبقه روحانیون شکل نمی‌گرفت بلکه یک حزب سیاسی به نام تشکیلات بهائیت بود که اداره امور و کنترل نفوذ بهائیان را در اقصی نقاط دنیا در دست گرفت و جای هر گونه چون و چرا و بحث کارشناسانه را از درون بهائیت از میان می برد.

مرگ شوقي مسیر را مهیا نمود. ماري ماکسول سخنان میرزا حسینعلی نوری را در مورد جانشین‌های بعد از شوقی را هم بصورت کامل نقض کرد. ماری ماکسول سرانجام موفق شد شورای 9 نفره رهبری را تشکیل دهد و تا امروز دوام داشته است. این مرکز به عنوان مرکز اداری و پاسخگویی به سؤالات آنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ماری ماکسول در ماه ژانويه سال 2000م. درگذشت. وی متعلق به خانواده يهودي-صهیونیست ماکسول بود. پدر ماري، ويليام ساترلند ماکسول، ساکن کانادا بود، وی در سال 1902م. شعبه فرقه بهائيت در مونترآل کانادا را بنيان‌گذاری کرد.

شوقی افندی با لقب "ولی امرالله" در سال‌های پایانی عمرش، هنگامی که از جانشینی فردی از طرف خانواده‌اش مأیوس شد، چاره ای ندید جز اینکه خودش را به عنوان رئیس بیت‌العدل معرفی کند. وی که تا قبل از مرگ پدر بزرگش (عباس افندی) تحت تربیت مربیانی انگلیسی در دارالفنون بالیون لندن بود. شوقی ربانی اولین نفری بود که در این فرقه ضاله شعار کشف حجاب را به عنوان آنچه که وی سعی داشت به عنوان برابری زن و مرد القا کند سر داد . و چون ایران را خاستگاه «بهائیت» می‌دانست به پیروان خود دستور داد کوشش کنند این روش قبل از هر جا ابتدا در تهران و بعد در سراسر ایران مرسوم شود. شوقی افندی در سال 1300ش. مصادف با اولین سال به روی کار آمدن رضاخان، به رهبری فرقه ضاله بهائیت برگزیده شد. وی در شانزدهمین سال سلطنت محمدرضا پهلوی درگذشت.


در پایان این نکته را قابل تذکر می‌دانیم، بر اساس وصیتنامه و دستور شخص عباس افندی باید رهبری بهائیت در خاندان شوقی افندی و به صورت ارثی باقی می‌ماند، اما برخلاف پیش بینی پدر و پسر، شوقی صاحب فرزند نشد و برای ادامه اداره بهائیت به ناچار تشکیلات بیت‌العدل را در رأس تصمیم گیری قرار داد. از طرفی دیگر انتصاب وی به رهبری بهائیت با توجه به رذایل اخلاقی و اعمال پست و کثیفش، موجب اختلاف و انشعابات تازه‌ای در تشکیلات بهائیت گردید. چرا که بنابر مکتوبات و خاطرات صبحی (مبلغ و تاریخ نگار)، شوقی گرایشی بیشرمانه به همجنس بازی داشت و به همین خاطر به نوعی بیماری جنسی مبتلا شد. وی در ادامه می‌گوید شخص اول بهائیان دنیا بیشتر وقت خود را به همجنس‌بازی و همجنس‌گرایی به عنوان مفعول می‌گذراند. وی تمایل زیادی به مردان قوی هیکل و نیرومند داشت. اینگونه موارد و موارد متعدد دیگر باعث رویگردانی چندین تن از نزدیکان عبدالبهاء از فرقه ضاله بهائیت شد.

بعد از مرگ او مانند پدر و پدر بزرگش برای مسند جانشینی، كشمكش‌های شدیدی بین بهائیان به وجود آمد. تعدادی از آنها رهبری همسر آمریكایی شوقی (ماری ماكسوِل) معروف به اَمة‌البهاء، روحیه خانم یا روحیه ماکسوِل را قبول کردند و عده‌ای هم با وی به مخالفت پرداختند. وی به کشورهای زیادی جهت تبلیغ بهائیت سفر کرد. بهائیان در اوایل سال1340ش. كنفرانسی با حضور سران مهم بهائیت در لندن ترتیب دادند، در این كنفرانس 9 نفر را به عنوان اعضای بیت‌العدل انتخاب نمودند و قرار بر این شد بیت العدل به شهر حیفا در فلسطین اشغالی منتقل شود. هر ساله این مکان دستوراتی را به عنوان خط مشی بهائیان تحت عنوان پیام بیت العدل صادر می‌کند، بیت العدل نظارت کامل بر جاسوسان خود یا به عبارتی دیگر پیروان بهائیت دارند این نظارت در تمام دنیا و مخصوصا ایران، بر قرار می‌باشد.

 

خواندن 201 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی