پسری که به پدرش مقام خدائی میدهد

شنبه, 16 تیر 1397 10:11 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

کوتاه خواندنی

بهائیت در ایران : یکی از فرزندان میرزا حسینعلی ، عباس نام داشت . پس از مرگ حسینعلی بهاء ، طبق وصیتش ، عباس به جای او نشست و رهبری بهائی ها را به عهده گرفت. وی خود را بنده ی میرزا حسینعلی (پدرش ) می دانست و بیان می نمود :"نام من عبدالبهاء ذات من عبدالبهاء صفت من عبدالبهاء حقیقت من عبدالبهاء ستایش من عبدالبهاء زیرا عبودیّت جمال مبارک اکلیل جلیل من است..." ( منتخباتى از مكاتيب حضرت عبدالبهاء - جلد ۴- صفحه ۱۸۹)   

جناب عبدالبهاء در مکاتیبش می نویسد :" مایوس نگردید ، نومید نشوید ، روز امید است . و قرن خداوند مجید ، نشٲه ی ٲولی است و قرن جمال ٲبهی روحی لعتبته المقدسة فداء در هر فلکی نورش باهر و در هر افقی فیضش ظاهر ، صیت بزرگواریش شرق و غرب گرفته ، و آوازه ی خداوندیش جنوب و شمال احاطه نموده و ولوله در ارکان عالم انداخته ..." ( مكاتيب حضرت عبدالبهاء - جلد ۱- صفحه ۲۲۵)

وی بهائیان را به پرستش و بندگی و ستایش بهاء الله تشویق می کرد و عبودیت اغنام را در برابر بهاء می ستود و بهائیان را" بندگان صادق جمال قدم" خطاب می نمود. ( گلزار تعاليم بهائی- صفحه ٢١٠) با توجه به مطالب بالا مشخص می گردد که از نظر بهائیان ، جناب بهاء الله مقام خدایی دارند و بهائیان بایستی تن به بندگي او دهند .

اما شیعه تنها خدا را می پرستد و بندگی می کند. در حدیثی در کتاب بصائر الدرجات آمده :" عن کامل التمار قال: کنت عند ابی عبدالله(ع) ذات یوم فقال لی: یا کامل اجعل لنا ربّاً نؤب الیه و قولوا فینا ماشئتم" ( بحارالانوار جلد 25 صفحه 283 به نقل از بصائر الدرجات) 

فرمودند: برای ما یک خدایی که ما به او پناه می بریم و بندگی او را می کنیم بگذارید و غیر از آن هر چه می خواهید، بگویید. ما را به حدّ خدایی نرسانید.

بنابراین از نظر شیعه، پیامبر و ائمه اطهار و بزرگان دین ، مقام خدایی ندارند . همانطور که در نماز بیان می کنند که  حضرت محمد (ص) بنده و فرستاده ی خدا می باشد. بنابراین نمی توانیم اصول دین اسلام را با اصول بهائیت یکسان بدانیم . چرا که در بهائیت ، بهاء الله خداست ولی در اسلام اینگونه نیست و مسلمانان تنها الله را می پرستند که یگانه است و شریک ندارد.امام صادق (ع) فرمودند: سپاس خدایی را که حس نمی شود ٬ مورد تجسس قرار نمی گیرد ٬ لمس نمی شود ٬ به حواس پنجگانه درک نمی گردد٬ پندار بر او قرار نمی گیرد ٬ زبان ها او را توصیف نمی کنند . هر چیزی را که حواس حس کند و یا دستها لمس کنند آن چیز آفریده است. سپاس خدایی را که بود هنگامی که غیر از او چیزی نبود و چیزها را پدید آورد و آنها همانگونه که او ایجاد کرد ٬ شدند و آنچه هست و خواهد بود را می داند.

(کتاب التوحید شیخ صدوق- صفحه 79)

بنابراین آنچه مسلم است اصول بهائیت جز شرک و انحراف از اصول ناب اسلامی و الهی چیز دیگری نیست . و اگر این نبود بعد از گذشت کمتر از دو قرن از اعلام علی محمد باب ، بهائیان حداقل مقبولیتی در جوامع پیرامون خود داشتنند. وابستگی شدید بهائیت به استعمار گران از روسیه تزاری تا انگلیس و حالا هم امریکا و اسرائیل تمامی رشته های این فرقه را پنبه کرده است . حالا دیکر افکار عمومی دنیا باور دارند  بهائیت بدون اجازه صاحبخانه (اسرائیل) حتی آب هم نمیخورد . حالا دیگر افکار عمومی دنیا بخصوص ایرانیان باور دارند که بهائیت ابزاری در دست امریکا و اسرائیل ، برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران. حالا دیگر همگان باور دارند که بهائیت هر گاه فرصت پیدا کرده علیرغم اعتقاد به عدم دخالت در سیاست و البته تاکید رهبران بهائی مبنی بر همراهی با نظام حاکم ، بر علیه انقلاب اسلامی به صحنه آمده است و همراه با گروهکهای تروریست موج سواری کرده است . و....  

 با تشکر از نویسنده مطلب نویسنده سرکار خانم مینو هاشمی

خواندن 311 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی