×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 667

کتاب تاریخچه پیدایش باب و بهائیت

پنج شنبه, 09 دی 1395 ساعت 12:40 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

بهائیت در ایران: در روزگاری که ابرهای تیره ظلم و جنایت آسمان دنیای انسانی را پر کرده و ناله مظلومان و بی کسان با فریادهای پیرمردان و بیوه زنان درهم پیچیده شده و چشمان بی رمق یتیمان در جستجوی ناجی و فریادرسی بود تا شاید دست آنان را گرفته و از زیر بار زورگوییها و تعدیها بیرونشان آورد. ناگهان زمزمه هایی از گوشه و کنار ایران به گوش رسید. بارقه ای از امید در دل آنان پدید آمد، آیا آرزوی دیرینه تحقق یافته؟

آیا کسی که انتظارش را می کشیدیم از سفر بازگشته! و صدها سؤال دیگر که جواب کاملی نداشت. کم کم جنجال و هیاهو بالا گرفت. عده ای با شور و شوق از ظهور او سخن می گفتند و عده ای نیز تکذیب می کردند و دسته­ای نیز با شک و تردید فقط به این سخنان گوش می دادند ،کم کم جناح بندیها و موضع گیری هایی  از طرف معتقدان و منکران رخ نمود و پس از مدت کوتاهی جنگ های خونین و برادرکشی های وحشیانه ای را در پی داشت. و این آغازی بود برای خونریزیها و درگیری­های بعدی که سالها ادامه پیدا کرد. فرقه و دین جدیدی پیدا شد و گروهی از شیعیان و مسلمانان را از کیش اصلی خویش دور کرده و تا جایی به پیش رفت که از دست مؤسسان اولیه این دین جدید که ایرانی تبار بودند نیز خارج شد و سر از امریکا و انگلستان در آورده و موطن آن در اسرائیل و امریکا قرار داده شد.

کتاب تاریخچه پیدایش باب و بهائیت تالیف نویسنده گرانقدر علی بورونی در سال 1387 در موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان در قم به چاپ رسیده است. در این کتاب سعی شده به صورت مختصر به پیدایش فرقه بابیت و موسس آن، مشاهیر اصحاب باب وکتاب ها و احکام باب و در نهایت توبه و اعدام باب پرداخته شود. همچنین مطالبی پیرامون فرقه ضاله بهائیت چگونگی تشکیل آن و ادعاهای حسینعلی نوری (بهاءالله) آورده شده است. امید است این کتاب مورد استفاده کاربران گرامی سایت قرار گیرد.

 

دانلود کتاب

خواندن : 1467 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معرفی رهبران بهائیت

 • زرین تاج قزوینی

   

  زرین تاج قزوینی (فاطمه یا ام السلمه) مشهور به طاهره قُرهالعَین یا طاهره بَرَغانی (زاده 1228 قمری برابر با 1823 میلادی در قزوین - درگذشته 1268 قمری برابر با 1850 میلادی).

   

  ادامه مطلب...
 • شوقي افندي

  شوقي افندي ملقب به شوقي رباني (1314-1377/1336ش) فرزند ارشد دختر عبدالبهاء بود که بنا به وصيت وي، در رساله اي موسوم به الواح و وصايا به جانشيني وي منصوب شده بود.

  ادامه مطلب...
 • علی محمد باب

  علی محمد باب شیرازی، موسس بابیت است. او شاگرد سید کاظم رشتی بود که با بهره گیری از افکار شیخیه، ادعای بابیت، امامت، خدایی و … کرد و در آخر توبه نامه نوشت و خود را هیچ دانست.

  ادامه مطلب...
 • سید کاظم رشتی

  سيد كاظم رشتي بن سيد قاسم بن سيدحبيب از سادات حسيني مدينه ، زبده ترين شاگرد شيخ احمد احسائي بود که پس از مرگ شيخ رهبري  شيخيه را برعهده گرفت.

  ادامه مطلب...
 • عباس افندی (عبدالبهاء)

  عباس افندي (1260-1340) ملقب به عبدالبهاء، پسر ارشد ميرزا حسينعلي است و نزد بهائيان جانشين وي محسوب مي گردد.

  ادامه مطلب...

مبارزان با بهائیت

cache/resized/ccaca808332350bd352314a8e6bdb7dd.jpg
یکی از حوادث مهم زندگی آیت الله بروجردی تقارن سال
cache/resized/a2c88199bdee2998adc4f97d46fdb662.jpg
ملا محمد سعید بارفروشی معروف به سعید العلما یکی